Startup Fair 2

Tento rok som si povedal, že Startup Fair zorganizujem priamo v Starporte a že sa budem snažiť cieľovku obmedziť na nejakú zmes ľudí, kde interakcie budú mať vyhranený zmysel. Ak totiž chceme na niečom, pracovať, je potrebné to testovať, a ak to chceme testovať je potrebné to zadefinovať. Bez definície sa nedá zlyhať a bez zlyhania sa nedá naučiť ako pokročiť.

Tento Startup Fair bol teda určený pre pozvané košické firmy, ktoré pracujú na produktoch (aby som sa vyhol bodyshopom a HR agentúram korporátnych rozmerov) a pre ľudí, ktorí si v hľadajú zaujímavý job.

Z prihlásených cca 50 ľudí prišlo asi tak 80%, no chýbalo tam dosť z tých, ktorí mali prísť práve pre záujem o job.

Z neformálneho job fairu nám to teda celkom spadlo opäť na voľnočasový networking startupistov obohatený jedlom. Aspoň sa tam ale objavili ľudia, ktorých som naživo ešte nestretol a mohol som si spraviť lepší obraz o tom, kto sú.

Ak teda mal tento event nejaký dlhodobý dopad, tak len na mizivej úrovni bežného networkingu. Ideme ďalej.

Autor: Stanley

Od strednej školy som vždy len podnikal ako UI designer a od roku 2015 popri tom budujem vlastný startupový hub. V Starporte sa snažím do hĺbky pochopiť hlavne začínajúcich podnikateľov v Košiciach a postaviť pre nich udržateľný ekosystém pre startupy a scaleupy.