Prečo a ako sa pozerať po práci v startupe?

Opäť raz skúšame v Starporte niečo, čo sme ešte nerobili a opäť raz sa to očakávane vyhýba našim očakávaniam.

Vidím, že množstvo ľudí, ktorí na Startup Fair reagujú, je zdržanlivých a sú zmätení z toho, či je práca v startupe pre nich, alebo nie.

Nie je to určite práca, na ktorú sme v Košiciach zvyknutí, no je to práca, ktorej tu potrebujeme robiť viac.

Produkty namiesto projektov

V prvom rade pri startupoch ide o tímy orientované na produkt, ktorý má jasnú definíciu a je kontinuálne vyvíjaný k opakovane využívaniu zákazníkmi. 

To je zásadný rozdiel oproti agentúram a projektovo orientovaným tímom, ktoré pre každého zákazníka vyrábajú trochu iné, mnohokrát zbytočne personalizované, koleso.

Z orientácie na jeden produkt vyplýva aj možnosť rozvíjať sa po rôznych stránkach a maximalizovať svoj dopad na výsledok. To je zase alternatívou k pozíciám, z ktorých máme minimálny dopad na veľké množstvo projektov, ktoré prichdázajú a odchádzajú ako na bežiacom páse.

Faktom je, že na Slovensku kultúra veľmi zaostáva v schopnosti myslieť a tvoriť produktovo.

Najväčší dopyt je tu práve po servisných pozíciách, ktoré tvarujú vzdelávací systém len jedným smerom a ten sa potom ani zďaleka nepodobá na školstvo v krajinách, ktoré nás na servis ich produktov zamestnávajú. Okrem toho je príliš veľa šikovných ľudí zbytočne vo finančníctve, poisťovníctve a rôznych iných pozíciách, kde bez kontaktu s podnikateľmi ani netušia, aký majú potenciál.

Nikto ale nevraví, že produktový vývoj je jedinou cestou, ktorou by každý mal ísť celý život. Servis a údržba sú rovnako dôležité ako produkcia – startupy len prinášajú alternatívu, ktorá tu produkcie schopným ľuďom chýba.

“We should have fewer people doing law and fewer people doing finance and more people making stuff.”

Elon Musk

Dobrá práca nieje len pre tých, čo sa vedia predať

Softwaroví inžinieri to majú ľahké, pretože väčšina startupov je dnes zakladaná ľuďmi z IT sektora a pes psa pozná. Pre úspech startupov je ale málokedy dostatočný samotný technologický vývoj a ostatné pozície čakajú práve na talentovaných ľudí, ktorí si sami uvedomia svoje zručnosti a presvedčia IT founderov, že ich potrebujú.

Ja pre startupy zásadne plním mix úloh, ktoré sa ťažko definujú štandardným názvom pozície. Za posledné roky napriek tomu vždy pracoval minimálne na dvoch produktoch súčasne. Nikam som pritom neposielal žiadne CV, nemám ani len portfolio a nemám ani žiadne výnimočné schopnosti „sa predať“ pomocou embossovaných vizitek, saka zo stužkovej, alebo neznesiteľných rečí o tom, že pracujem už len preto, že ma to baví.

Celý trik je len v tom, že sa pohybujem v prostredí, kde si vzťah s inými podnikateľmi vieme vytvoriť prirodzenou cestou. V Starporte mám možnosť s nimi fyzicky tráviť čas, pretože sem chodievajú kvôli zmene prostredia alebo meetupom. Tu ma počujú hovoriť o tom, čo robím a ja ich počujem hovoriť o tom, čo robia oni. Eventuálne si tak nájdeme vzájomné pochopenie, z ktorého vyplynie spolupráca.

Žijeme v tom istom meste

Všetci nespokojní, ktorí prokrastinujú v korporáte, idú sa zodrať v agentúre, alebo zaspávajú na prednáške na univerzite, žijú v tom istom svete, ako my. Majú teda aj rovnaké možnosti.

Môžu sedieť tam, kde sú a nenápadne občas scrollovať cez kopu rovnako vyzerajúcich inzerátov na profesii, alebo sa môžu zamyslieť na svojim vlastným rastom a vo voľnom čase o ňom naživo v Starporte hovoriť s tímami, ktoré rast hľadajú pre svoje produkty.

Najbližšou príležitosťou začať je Startup Fair – celý event je o voľnom networkingu s jedlom, takže program každého návštevníka je tu v jeho vlastnej réžii.

Autor: Stanley

Od strednej školy som vždy len podnikal ako UI designer a od roku 2015 popri tom budujem vlastný startupový hub. V Starporte sa snažím do hĺbky pochopiť hlavne začínajúcich podnikateľov v Košiciach a postaviť pre nich udržateľný ekosystém pre startupy a scaleupy.