Podcast test 3

Máme za sebou druhý test podcastu. Tentokrát sme boli rýchlejší a dokonca máme minimálne jeden použiteľný úryvok.

Willovi ale príde náš setup stále príliš umelý na improvizáciu s dobrým výsledkom. Na jednej strane chápem, čo myslí, ale príliš casual prostredie prináša aj veľa toho, čo filtrovania pre získanie čistej nahrávky. A už teraz je problém cez nahrávku prechádzať v čase, ktorý za to stojí.

Nejakým spôsobom teda musíme minimalizovať improvizáciu a to znamená nájsť efektívny spôsob, ako sa pripraviť na rozhovor pripraviť.

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je uvedomiť si súvislosti v niečom, čo sa už deje a použiť tie súvislosti v prospech toho, čo potrebujeme dosiahnuť.

Problémy, ktoré momentálne intenzívne riešim sú dva – že sú naše podcasty príliš improvizované a že nevedia vzniknúť blog posty, ktorými by som vedel pred komunitou predstaviť a udržiavať foundrov.

Opakovaným žonglovaním s možnými riešeniami som napokon došiel k zaujímavej možnosti. Uvedomil som si, že sa s Willom často bavíme o tom, čo som napísal na svojom blogu – prakticky sme to robili vždy a s mnohými zaujímavými ľuďmi z komunity som sa spoznal práve vďaka tomu, že ich čítali tiež.

Komentovanie blogových článkov

Mnoho podcastov je založených práve na tom, že referujú na nejaký obsah iného média. Svoje vlastné články teda viem využiť rovnakým spôsobom ako objekt diskusie, ktorú nahrávame.

Má to niekoľko zaujímavých výhod:

  • ľudia z komunity sa vedia predstaviť v rozhovore, nemusia sami meniť svoj režim na to, aby produkovali články
  • každý zúčastnený si vie v kľude prečítať článok a vytvoriť si predstavu o tom, čo k nemu vie povedať – takto zredukujeme improvizáciu
  • výsledný výstup viem pripojiť k blogovému článku ako live komentár, čím ho vlastne viem obohatiť
  • tým, že viem pre koho píšem a čo nasleduje, viem cielenejšie hľadať správnu formu

Vo výsledku tento proces vieme napokon obrátiť. Inšpirácia k tomu, o čom napísať článok môže vyjsť z predstavy o téme, ktorú by som chcel s ostatnými prediskutovať naživo.

Článok je teda len písomným uvedením témy živého rozhovoru.

Takto dávame písaniu článku, aj celému blogu oveľa väčší zmysel, pretože okrem tony trash komentárov, ktorých čítanie je mnohokrát stratou času, dostane autor hodnotný live feedback a video, ktoré je dnes najlepšou formou šírenia obsahu v online svete.

Autor: Stanley

Od strednej školy som vždy len podnikal ako UI designer a od roku 2015 popri tom budujem vlastný startupový hub. V Starporte sa snažím do hĺbky pochopiť hlavne začínajúcich podnikateľov v Košiciach a postaviť pre nich udržateľný ekosystém pre startupy a scaleupy.